Bal Otel Hizmet Detayları

Günün yorgunluğunu ve stresini atabileceğiniz Saunamız,Türk hamamımız,Havuzumuz ve Spa & Masajımız ile siz değerli müşterilerimizin hizmetindeyiz.

Günlük olarak yapılan Fitness’ın Faydaları

Fitness bir egzersiz sporudur. Fitness sporunda vücudu geliştirmek ya da sıklaştırmak için aletler kullanılabildiği gibi, bu sporda vücudunuzu aletsiz de güçlendirebilirsiniz.

Fitness Kalp Sağlığını Güçlendiriyor: Hafta da en az iki kere yapmanız gereken fitness sporu kalp ritminizin düzenlenmesini sağlayarak, kalbinizin eskisinden daha güçlü ve daha sağlıklı olmasını sağlıyor.

Tansiyon Hastalığı Fitness İle Tedavi Ediliyor: Eğer tansiyon hastalığınız varsa ve bu durumu spor yaparak tedavi etmek istiyorsanız fitness tam da size göre bir spor. Fitness’ın tansiyonu düzenleyen etkisi sizin eskisinden daha dinç olmanıza yardımcı oluyor.

Kolesterol Dengesini Fitness İle Sağlayın: Fitness, vücutta bulunan iyi kolesterolün artmasını sağlarken, kötü kolesterolün de azalmasına yardımcı olmaktadır. Eğer kolesterolünüz varsa hafta da iki kere fitness sporuyla ilgilenebilirsiniz.

Fitness Kilo Problemini Ortadan Kaldırıyor: Kilolu insanların başvurduğu ilk yöntem diyet yapmaktır. Ancak son zamanlarda yapılan araştırmalar, fitness sporunun kilo vermeye yardımcı olduğunu ortaya çıkarmıştır. Fitness yaparak kaslarınızı ve yağlı bölgelerinizi çalıştırabilir, bu sayede hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermeye başlayabilirsiniz.

Uyku Problemini Fitness İle Aşın: Fitness dinç ve enerjik olmanızı sağladığı kadar geceleri başınızı yastığa koyduğunuz zaman hemen uykuya dalmanıza yardımcı olur. Geceleri uyku probleminizi fitness ile aşabilirsiniz.

Metabolizma Probleminiz Varsa Fitness’ı Deneyin: Bazı insanların metabolizma problemi yaşadığını hepimiz biliyoruz. Metabolizma problemi kilo vermeyi yavaşlatarak, sindirim sisteminde farklı sorunlar yaratmaktadır. Aynı zamanda ortaya hazımsızlığı çıkartarak bireylerin gün içerisinde rahat nefes alıp vermelerine engel olmaktadır.

Fitness Kemikleri Güçlendirir: Fitness yaparak kemik sağlığınızı güçlendirebilir yaşlılıkta daha dinç ve daha esnek görünerek kemik erimesi rahatsızlığını önlersiniz.

Masaj Çeşitlerimiz ve faydaları

 

Bali Masajı

Oldukça hafif hareketlerle uygulanan bali masajı, hassas yapıdaki kişilere ve iyileşme dönemindeki hastalara uygundur. Ayrıca dinlendirici ve rahatlatıcı bir masaj terapisi almak isteyen herkese tavsiye edilir. Santi adı verilen özel bir masaj kullanılarak gerçekleştirilen masaj uygulamasına ayaklardan başlanır, bu sayede kişinin tamamen rahatlaması sağlanır. Yağın ısıtıcı etkisi ile birlikte odaklanılan bölgelerdeki kan akışı hızlanır.

Spor Masajı

Özellikle fiziksel sporlarla ilgilenen profesyonel ve amatörler tarafından tercih edilen bu masajın faydaları arasında kas sertleşmeleri ile zedelenmelerini, kramplarını ve doku zedelenmelerini iyileştirmesi yer alır. Kasların ve dokuların sağlığının korunmasına yardımcı olur.

Medikal masaj

Medikal Masaj, mekanik ve refleks etkisi olan bir masaj türüdür. Bu masaj tedavisi medikal bir amaç ile uygulanır. Bu masajda kas ağrıları dindirilmeye, refleksler rahatlatılmaya ve kontrol altına alınmaya çalışılır. Medikal masaj, hasar görmüş ya da yorgun düşmüş organın eski haline dönmesi için uygulanırken, kişinin yaşam kalitesini arttırmak, kabiliyet kazandırmak ve psikolojik destek amacıyla da kullanılabilir.

Hamamın Faydaları

Türk kültüründe çok önemli bir yeri olan hamam, sağlığımıza etkileri ile gerçekten çok faydalıdır. Osmanlı imparatorluğu zamanında sarayda kadınların güzellik sırlarının da hamama bağlı olduğu söylenirdi.

Hamamın Başlıca Faydaları
Hamamda sıcak hava ve buharın etkisi ile vücudunuzda gözenekleri dolduran tüm kirler yumuşar. Yapılan kese ile tüm gözenekler açılır. Böylece hem cildiniz ölü deriden arınır hem de daha fazla oksijen alır. Hücre yenilenmesi hızlanarak daha genç ve sağlıklı bir cilt oluşur.
Serotonin ve erdorfin adı verilen mutluluk hormonları hamamdaki sıcaklığın etkisiyle bol miktarda salgılanmaktadır. Mutluluk hormonunun salgılanmasıyla birlikte beden dinlenir ve zihniniz tüm gün açık olur. Hamam, stresi alır ve zihni dinginleştirir.
Hamamın içerisine girildiği zaman alınan sıcaklık kan içerisindeki savunma hücrelerinin artmasına yardımcı olarak vücudun mikroplarla baş etmesini sağlar, hamamı düzenli kullanmak bağışıklık sistemi güçlenir. Ayrıca artan vücut sıcaklığıyla eskiyen savunma hücrelerinin parçalanması da hızlanır ve bu şekilde lenf sisteminin temizliği sağlanır.
Kas ağrılarını ve kas kramplarına hamam iyi gelir. Özellikle spor sonrası hamam yapılması önerilir. Eklemlerin ve kaslarda olan ağrıların hızla geçmesini sağlar.
Alerjisi olan ve alerjik astım hastalarında oluşan sinüslerin tıkanması hamamdaki sıcak buharla rahat bir şekilde açılmaktadır.
Metabolizmayı ve kan dolaşımını hızlandırır. Vücuda çok daha fazla oksijen girmesini sağlar. Vücudumuz hamam sayesinde toksin atar. Yağ yakımı yapılır. Bu nedenle kilo vermek isteyen kişilere de hamam önerilir.

Saunanın Faydaları Nelerdir:

-Kalori yakar.
-Kan dolaşımını hızlandırır.
-Derin ve rahat bir uyku sağlar.
-Kasları gevşetir.
-Zararlı toksinlerin dışarı atılması sağlar.
-Deri gözeneklerini temizler.
-Stresi alır.
-Saunada artan sıcaklıklar nedeniyle kalp daha hızlı atmaya başlar. Böylelikle kalp egzersiz yapmış olur.
-Ter atmak ve yağ dokusunu ısıtmak sağlıklı zayıflamaya yardımcı olur.

 

Saunada Nelere Dikkat Edilmeli:

-Kalp rahatsızılığı olan kişiler doktorlarına danışarak saunaya girmelidir.
-Kararsız angina veya yüksek kan basıncı gibi kalp hastalıkları olanlar saunadan uzak durmalıdır.
-Bulaşıcı hastalığı olan kişiler saunaları kullanmamalıdır.
-Bedensel yaralanması, inflamatuar hastalığı veya ateşi olan kişiler saunadan uzak durmalıdır.
-Aşırı miktarda alkol alan kişiler vücutları çok fazla ısınabileceği için saunaya girmemelidir.

  Ad Soyad:


  Mail:


  Mesaj:


  Bizimle İletişime Geçin

  info@balotel.net

  (0454) 423 25 25